Najlepsi w działalności technicznej i energetycznej.

Swoją działalność w Polsce Firma rozpoczęła w 1996 r. pod nazwą ROM-Polska Sp. z o.o. – jako spółka-córka niemieckiej firmy ROM (Rudolf Otto Meyer), specjalizującej się w produkcji i montażu instalacji technicznych i przemysłowych w obiektach wielkopowierzchniowych. W 2004 r. – w wyniku zmian kapitałowych – nazwa naszej Firmy zmieniła się na Imtech Polska Sp. z o.o. Tym samym pod obecnym szyldem kontynuowana jest ponad 150-letnia tradycja przedsiębiorstwa, które z biegiem czasu wyrosło na lidera w branży instalacji technicznych i przemysłowych.
Od 5 października 2015 roku Imtech Polska sp. z o.o. jest spółką z całkowicie polskim kapitałem – jedynym wspólnikiem jest PP Consulting sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Głównym celem działalności Imtech jest efektywne zmniejszanie zapotrzebowania energetycznego w budynkach. By to osiągnąć, tworzymy odpowiednie rozwiązania we wszystkich segmentach zarządzania energetycznego i podnoszenia efektywności energetycznej. Projektujemy, budujemy i obsługujemy złożone pod względem technicznym urządzenia m.in. dla:

·        obiektów przemysłowych;

·        stadionów i aren;

·        lotnisk;

·        centrów obliczeniowych;

·        szpitali;

·        zakładów pracy.

Szeroka wiedza techniczna i wieloletnie doświadczenie w połączeniu z kreatywnością i zaangażowaniem naszych pracowników pozwalają na stały rozwój oferowanych przez nas technologii, systemów i usług, tak by energia wykorzystywana była jak najefektywniej.

Dziś Imtech Polska plasuje się w czołówce firm na krajowym rynku instalacji mechanicznych (sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, ciepłowniczych, przeciwpożarowych) oraz elektrycznych średniego i niskiego napięcia (elektryka, teletechnika, IT).

Imtech Polska jest w stanie dostarczyć najbardziej wymagające i złożone rozwiązania techniczne, troszcząc się jednocześnie o pełną satysfakcję swoich Klientów. Firma zatrudnia ponad 200 pracowników, którzy tworzą wysoce wykwalifikowaną kadrę techniczną i inżynieryjną, posiadającą odpowiednie umiejętności z zakresu projektowania, wykonywania oraz nadzorowania wszelkich robót. Wszyscy posiadają niezbędne pozwolenia i certyfikaty.

Dzięki dobrej współpracy z naszymi Klientami, wysokiej jakość oferowanych usług, jak również starannej realizacji wszelkich zleceń, staliśmy się czołową firmą instalacyjną w Polsce.

W swojej działalności Imtech Polska korzysta z wiedzy i osiągnięć zgromadzonych podczas realizacji prestiżowych i wymagających projektów komercyjnych i przemysłowych. Przewagę naszego przedsiębiorstwa stanowi wysokiej rangi zespół specjalistów z doświadczeniem zgormadzonym na największych inwestycjach w kraju i za granicą, a także dostęp do nowoczesnych technologii i sprzętu, co pozwala dostarczać Klientom najnowsze rozwiązania w oferowanym przez nas zakresie.

W dniu 5 października 2015 roku Imtech Polska sp. z o.o. w wyniku zmian właścicielskich przestała być częścią grupy kapitałowej Imtech. Jedyny wspólnik Imtech Polska sp. z o.o., spółka PP Consulting sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, jest podmiotem utworzonym wyłącznie w oparciu o polski kapitał.